12. 6. 2022

Ancient detective

Od MysticiaSama

Název čínsky:  侠探简不知
Název anglicky: Ancient detective
Název česky: Starověký detektiv
Typ: Tv série
Žánr: Historie, Tajemné, Romance, Wuxia
Počet epizod: 24
Délka epizody: 45 minut
Seriál vydán: 8.4.2020-29.4.2020

Děj:
Příběh vypráví o mladém detektivovi z údolí Shenji – Jian Bu Zhim, který ztratil paměť a teď se snaží odhalit pravdu o vraždě svého otce. Pro mladíka, který neumí bojová umění je však taková cesta těžká a proto je řešení případů velmi záludné. Při své cestě se zamiluje i si získá nejlepšího přítele. Mnoho lidí ho bude chtít zabít, ale přesto se rozlousknutí záhady nevzdá a pokračuje kupředu.

Moje hodnocení:
Seriál je opředen tajemstvím od začátku do konce. Kdo zná Sherlocka a jeho případy, bude si připadat jako v bavlnce, protože Jian je ve svých dedukcích naprosto dokonalý. Všechny hlavní postavy ať ženské nebo mužské na mě v tomto seriálu zanechaly nepopsatelný dojem.
Pokud bych měla říct, kdo je mou nejoblíbenější postavou, byl by to náš detektiv Jian Bu Zhi a potom mladý kronikář Sima Dang.
Trochu mám dojem, že jsem se v tomto příběhu přesunula částečně zpět do města Guihua z Krvavé romance a taky si trochu připomeneme jeden jed z Legendy o Fei.

V celém seriálu jsem se rozhodla místo ‚Svět bojových umění‘ používat ‚Jianghu‘. Všichni tento pojem známe a zdá se mi zbytečné to počešťovat, když tam ten výraz může být v originálním znění. A hlavně to není tak dlouhé na čtení.

Doufám, že se vám seriál bude líbit jako mě a klidně ho do komentářů můžete ohodnotit 🙂

Seriál ke stažení na youtube ZDE
Titulky k seriálu:

Komplet ke stažení 1-24 ZDE

Song: See you

Beyond the Radar: Ancient Detective - MyDramaList